Hauraton Odvodnenie

HAURATON Verwaltung GmbH, o.z.z.o.
Blatnícka 3
831 02 Bratislava / Slovensko
+421 2 43637124
info@hauraton.sk

História firmy HAURATON 1956 - 1974

RASTATT, 1956

Odtokový žľab ako prvý krok na ceste ku globálnemu hráčovi

Po ťažkých rokoch strávených v Ruskom zajatí - spomienky na ne sú zachytené v biografii - sa Karl Hauger vrátil domov do Badenu a opäť sa postavil na vlastné nohy. V počiatkoch firma HAURATON, vtedy ešte pod názvom Hauger a Jägel, vyrábala hlavne odtokové žľaby pre poľnohospodárstvo. Tam, kde sa doposiaľ museli žľaby pracne vybetonovávať, sa po prvýkrát začali používať betónové prefabrikáty. Tieto žľaby boli vôbec prvými výrobkami HAURATON a počas nasledujúcich päťdesiatich rokov prešli vývojom a krok za krokom sa dostali až k dnešnému prepracovanému komplexnému systému.

História v obrazoch

Karl Hauger zoom
Karl Hauger
 

1965 - S OBRATOM RASTIE SORTIMENT

Nové produkty v sortimente

Popri odvodňovacích žľaboch do sortimentu HAURATON pribudli ďalšie produkty. Krycie platne pre múry z betónu predstavili nákladovo výhodnú a efektívnu ochranu proti klimatickým podmienkam pre múry v dome, na dvore a v záhrade. Nahradili dovtedy bežne používané, avšak drahé a ručne vyrábané kamenné dosky. V súčasnosti sú k dispozícii krycie platne pre múry v rôznych šírkach.

 
 
HAURATON 1965zoom
HAURATON 1965
 

1974 - INOVÁCIE ZABEZPEČUJÚ POZÍCIU NA TRHU

Novinky v produkcii štartujú export

V sedemdesiatych rokoch HAURATON prišiel na trh s veľkým počtom inovatívnych produktov, s ktorými odštartoval vývoz do najdôležitejších západoeurópskych krajín. Napríklad plná kovová ochrana hrán sa postarala o to, že odvodňovacie žľaby sú jednoznačne stabilnejšie a trvanlivejšie. Tu sa zrodil FASERFIX, vláknom vystužený betón, ktorý umožnil zvýšenie stability úzkych stien žľabov a zároveň sa znížila váha výrobku. Žľaby FASERFIX boli naďalej vyvíjané pre najrôznejšie oblasti použitia. Séria FASERFIX SUPER pre vysoké zaťaženie je v súčasnosti jedným z nosných produktov.

 
 
 
HAURATON 1974zoom
HAURATON 1974
 
 
 
 

HAURATON Verwaltung GmbH, o.z.z.o.
Blatnícka 3
831 02 Bratislava / Slovensko
+421 2 43637124
info@hauraton.sk

 

Imprint        Privacy policy