Odvodňujeme pretekársky okruh Formuly 1!

Moskovský okruh Formuly 1zoom
Moskovský okruh Formuly 1

Betónové odvodňovacie žľaby v akcii

Výstavba nového okruhu Formuly 1 v Moskve bola ukončená. Budúce preteky nebudú výzvou iba pre pilotov. Taktiež odvodňovací systém okruhu bol navrhovaný s ohľadom na maximálny výkon a bezpečnosť. HAURATON hrdo dodal betónové odvodňovacie žľaby a poskytol pomoc a odbornú podporu pri montáži.

Okolo Wolokolamsku, ktorý sa nachádza severozápadne od Moskvy, sa toto leto ozývalo burácanie motorov a škripot pneumatík, vo vzduchu bolo cítiť známy pach paliva. Okruh bol postavený s nemeckou precíznosťou a dôrazom na detail. Zodpovedný projektový manažér Arite Hirsch z renomovanej projekčnej kancelárie Tilke so sídlom v Aachene spravil finálne rozhodnutie o použití vysoko výkonných betónových žľabov FASERFIX SUPER od firmy HAURATON pre odvodnenie pretekárskej dráhy.

Na 4,07 km dlhej trati s 15 zákrutami a celou škálou dispozičných riešení sa nachádza približne 10,000 m týchto žľabov v nominálnych veľkostiach 100, 150 a 200 mm. V zmysle požiadavky je možné žľaby v priestore paddocku a pozdĺž uličiek vedúcich do boxov použiť aj ako servisné žľaby pre vedenie káblov. Liatinové kryty sú uchytené bezskrutkovým rýchlouzáverom SIDE-LOCK, takže uloženie aj následné vybratie káblov zo žľabov je veľmi jednoduché a rýchle.

Pretekársky okruh bol schválený FIA a hravo prešiel inšpekciou. Dráha bola klasifikovaná ako "Stupeň 2+1T", čo zodpovedá testovacím okruhom Formuly 1.