Hauraton Odvodnenie

HAURATECH s.r.o. Technické poradenstvo pre HAURATON
Blatnícka 3
831 02 Bratislava / Slovensko
+421 911 977 117
info@hauratech.sk

Pripútajte sa prosím - štartuje RECYFIX®MONOTEC!

Polygon Brno, moderné stredisko bezpečnej jazdy v areáli závodného Masarykovho okruhu, sa nachádza na západnom okraji Brna. Vodičom ponúka celý rad výcvikových modulov, vrátane špeciálnej zóny, kde môžete priviesť do šmyku dokonca aj ťažké 8-nápravové vozidlá. Vodiči s rôznymi úrovňami zručností majú možnosť oboznámiť sa s extrémnymi situáciami za volantom: od náročných podmienok na ceste až po extrémne dopravné udalosti.

 

Bezpečná jazda vyžaduje bezpečné odvodnenie

Jednou z najväčších výziev projektu bolo nájsť najvhodnejšie riešenie odvodnenia v celkovej dĺžke 646 metrov, vrátane 38 odtokových vpustov. Je to preto, že dráha je zakrivená a na niektorých miestach má značný pozdĺžny sklon

Pôvodne boli v projekte navrhnuté žľaby z polymérbetónu. Nakoniec sa však toto riešenie ukázalo ako veľmi ťažko uskutočniteľné – najmä preto, že veľa žľabov muselo byť upravených v zakrivených častiach dráhy. Žľaby vyrobené z recyklovaného kompozitu, v porovnaní s polymérbetónom, sa dajú oveľa ľahšie upravovať priamo na mieste. Krátenie žľabov na mieru a inštalácia do oblúka je tak oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.

Po dokončení prípravných technický prác sa zúčastnené strany rozhodli pre monolitické odvodňovacie žľaby RECYFIX MONOTEC 100 typ 280 s triedou zaťaženia D 400. Žľab pozostáva z tela žľabu s integrovaným krytom FIBRETEC. RECYFIX MONOTEC bol ideálnym riešením pre projekt POLYGON BRNO. 

Monolitický odvodňovací systém RECYFIX®MONOTEC

Odvodňovacie žľaby RECYFIX MONOTEC

Žľaby sú odolné voči korózii a vďaka svojej nízkej hmotnosti sa ľahko prenášajú. Rezanie a krátenie žľabov na mieru sa robí priamo na stavbe za pomoci štandardných nástrojov. Kryt žľabu s dizajnom FIBRETEC je proti-šmykový. Pripojenie krytu aretáciou nie je potrebné, pretože kryt je pevne spojený s telom žľabu. V dôsledku toho nedôjde k uvoľneniu žiadnych častí, takže nehrozí riziko, že by uvoľnené kryty poškodili vozidlá počas, ktoré po nich jazdia.

Po nainštalovaní línie žľabov a pripojení na kanalizáciu boli dokončené susediace oblasti. Špeciálna pozornosť bola venovaná osobitných detailom, ako je dokonalé spojenie prvkov v oblúku, precízne nanesená asfaltová vrstva a dokonale farebne koordinované okraje.
Odvodňovací systém sa ukázal ako vynikajúce riešenie. Škola bezpečnej jazdy je v Brne v nepretržitej prevádzke. Pomohla veľkému počtu vodičov trénovať v extrémnych situáciách, takže v prípade núdze vedia, ako sa s ňou bezpečne vysporiadať.

POLYGON BRNO, Škola bezpečnej jazdyzoom
 
Žľaby RECYFIX MONOTEC v oblúkuzoom
 
Farebná dlažba a precízne uloženie žľabov v uhlezoom
 
 
 
 

HAURATECH s.r.o. Technické poradenstvo pre HAURATON
Blatnícka 3
831 02 Bratislava / Slovensko
+421 911 977 117
info@hauratech.sk

 

Imprint        Privacy policy